Announcement

Collapse
No announcement yet.

Informacje o lotnisku - jak to rozszyfrować?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Informacje o lotnisku - jak to rozszyfrować?

    Od pewnego czasu po kliknięciu na niebieski znaczek przy danym porcie lotniczym pokazuje się okienko z najbliższymi odlotami i przylotami. Na dole tego okna są warunki pogodowe, a pod nimi informacja, którą skopiowałem na dole:

    EPKK 040600Z 27007KT 240V300 6000 BKN009 16/14 Q1005

    Co to dokładnie oznacza? Wiem tylko, że "27007KT" to kierunek wiatru i prędkość (tutaj wiatr z kierunku 270 stopni o prędkości 7 węzłów), a "Q1005" to ciśnienie w hPa nad poziomem morza. A Jak rozumieć resztę? Nie znalazłem takiej informacji nigdzie na forum - ani na polskim, ani na angielskim (a innych języków nie znam ).

  • #2
    poczytaj o METAR, rozszyfrowane masz np w wikipedii

    Comment


    • #3
      Skoro tak się tutaj odpowiada to nic dziwnego, że na forum jest martwota... Google i wiki ma każdy, więc po co jeszcze forum?

      Comment


      • #4
        meteo

        Originally posted by pm1234 View Post
        Od pewnego czasu po kliknięciu na niebieski znaczek przy danym porcie lotniczym pokazuje się okienko z najbliższymi odlotami i przylotami. Na dole tego okna są warunki pogodowe, a pod nimi informacja, którą skopiowałem na dole:

        EPKK 040600Z 27007KT 240V300 6000 BKN009 16/14 Q1005

        Co to dokładnie oznacza? Wiem tylko, że "27007KT" to kierunek wiatru i prędkość (tutaj wiatr z kierunku 270 stopni o prędkości 7 węzłów), a "Q1005" to ciśnienie w hPa nad poziomem morza. A Jak rozumieć resztę? Nie znalazłem takiej informacji nigdzie na forum - ani na polskim, ani na angielskim (a innych języków nie znam ).


        tutaj znajdziesz info

        Comment

        Working...
        X