Results 1 to 4 of 4

Thread: Informacje o lotnisku - jak to rozszyfrować?

Passenger

Question Informacje o lotnisku - jak to rozszyfrować?

Od pewnego czasu po kliknięciu na niebieski znaczek przy danym porcie lotniczym pokazuje się okienko z najbliższymi odlotami i przylotami. Na dole tego okna są warunki pogodowe, a pod nimi informacja, którą skopiowałem na dole:

EPKK 040600Z 27007KT 240V300 6000 BKN009 16/14 Q1005

Co to dokładnie oznacza? Wiem tylko, że "27007KT" to kierunek wiatru i prędkość (tutaj wiatr z kierunku 270 stopni o prędkości 7 węzłów), a "Q1005" to ciśnienie w hPa nad poziomem morza. A Jak rozumieć resztę? Nie znalazłem takiej informacji nigdzie na forum - ani na polskim, ani na angielskim (a innych języków nie znam ).

Passenger
    poczytaj o METAR, rozszyfrowane masz np w wikipedii

Passenger
    Skoro tak się tutaj odpowiada to nic dziwnego, że na forum jest martwota... Google i wiki ma każdy, więc po co jeszcze forum?

Passenger

meteo

Quote Originally Posted by pm1234 View Post
    Od pewnego czasu po kliknięciu na niebieski znaczek przy danym porcie lotniczym pokazuje się okienko z najbliższymi odlotami i przylotami. Na dole tego okna są warunki pogodowe, a pod nimi informacja, którą skopiowałem na dole:

EPKK 040600Z 27007KT 240V300 6000 BKN009 16/14 Q1005

Co to dokładnie oznacza? Wiem tylko, że "27007KT" to kierunek wiatru i prędkość (tutaj wiatr z kierunku 270 stopni o prędkości 7 węzłów), a "Q1005" to ciśnienie w hPa nad poziomem morza. A Jak rozumieć resztę? Nie znalazłem takiej informacji nigdzie na forum - ani na polskim, ani na angielskim (a innych języków nie znam ).
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Depesza_METAR

tutaj znajdziesz info

Tags for this Thread